HOKIUISUD

HOKIUISUD

Puhasta
Page
Määra kahanevas suunas
Filter
Page
Määra kahanevas suunas
Filter

Hokiuisud

Nii nagu ka iga teise spordiala puhul, peab hokit mängides kasutama õiget varustust ehk praegusel juhul – kvaliteetseid ja jalaga hästi sobituvaid hokiuiske. Kuigi esimesel silmapilgul võib näida, et kõik uisumudelid on sarnased, siis tegelikult eristuvad nad kõik eri omadustega ning mõeldud erinevateks puhkudeks. Netipoest hockeypoint.ee leiab uiske nii algajatele kui ka professionaalidele.

Kuidas erinevad uisud erineva tasemega hokimängijatele?

  • Algajate uisud – kergendamaks hoki õppimist, on need uisud valmistatud pehmetest materjalidest, mis tagavad uisutamise ajal suurema mugavustunde, mistõttu sobivad ka vabal ajal uisutamiseks. Jalanõusid täiendavad varbakaitsmed, et varbad oleksid kaitstud. On ka mudeleid, mida võib niisama reguleerida ja kandja vajadustega kohandada. Sellised uisud on suhteliselt odavad, jäädes 100 euro hinnaklassi.
  • Poolprofessionaalsed uisud – selliste uiskude hind on juba mõnevõrra kallim – keskmiselt 150 kuni 400 eurot. Jalg on neis löökide vastu paremini kaitstud, kuna kasutatud on kõva materjali, mis lisaks jala kaitsemisele vähendab paelte tekitatud survet. Kallimad seda tüüpi uisud võivad olla täiendatud ka termomaterjaliga, mis reageerib saabastes kehatemperatuurile ja jalakujule, olles veel eriti mugav.
  • Professionaalsed uisud – nagu nimetusest nähtub, on need mõeldud professionaalsetele hokimängijatele, mistõttu eristuvad ka kõrgema kvaliteediga materjalide poolest, on kerged ja survele hästi vastupidavad. Seesuguseid uiske ostes pead arvestama hinnaga, mis jääb 400 ja 800 euro vahele.

Mida uiske ostes silmas pidada?

Meie netipoes müüdavate Baueri ja CCM brändi uiskude puhul tasub enne ostmist arvesse võtta erinevaid asjaolusid:

  • Tera materjal – see on üks olulisemaid komponente. Erinevalt teistest uiskudest, on hokiuiskude tera teisiti sisestatud, et mööda jääd libisemine oleks kergem. Odavamate mudelite tera on valmistatud kas terasest või süsinikterasest. Erinevatel terasesulamitel on ka erinev kvaliteet.
  • Uiskude mõõtmed – ostes uiske, tasub tähelepanu pöörata ka selle mõõtmetele, kuna erinevate tootjate standardid võivad erineda. Arvesse tuleb võtta laiusemärgistust, kus C on kitsam, D standardlaius, millele järgnevad R ja E. Kõige laiemaid uiske märgitakse tähtedega EE, mida kasutavad enamasti kaalukamad mängijad. Lugege hoolikalt kauba kirjeldust ning mõõtmete tabelit, et enda jaoks sobiv mudel leida.
  • Kaitse – selle arvelt säästa pole mõtet. Veenduge, et ostate uiske, kus jalg on piisavalt hästi kaitstud.
  • Mugavus – oluline on, et uisk ei segaks vabalt liikumist, manööverdamist ja peatumist. Ideaaljuhul on uisk kerge ja vastupidav. Niisamuti võivad ära kuluda uisud, mille sisemuses on niiskust ärajuhtiv materjal ja jalanõu on reguleeritava suurusega.